Říjen 2015

Hrdinové mojí doby

19. října 2015 v 17:31 | W-violet
Ahoj, před chvílí jsem se vrátila z nauky a venku pořád leje a leje, slušně řečeno. Měla bych se učit na Zemák, ale když se mám učit, vždy najdu sto dalších věcí, kterým dám před učením přednost, ať už je to cokoliv. Dnes je tu trochu netradiční článek, myslím, že podobný styl jsem nikdy nepsala. Každý máme nejspíš nějaké hrdiny, ať už knižní, nebo filmové, nebo třeba i skutečné osobnosti. Rozhodla jsem se podělit se s vámi o pět mích hrdinů.

Katniss Everdeen
Neskutečně obdivuju její odvahu, do hladových her bych se vážně dobrovolně nepřihlásila, natož abych je vyhrála. A kolikrát se obětovala pro druhé...má můj velký obdiv.Mít rád vs. milovat

16. října 2015 v 18:41 | W-violet
Myslím, že to všichni známe. Jediný úsměv vám dokáže rozjasnit den, když ho vidíte nebo si na něj jen vzpomenete, rozuší se vám srdce a myslíte na něj každou sekundu svého života. Je to skutečně láska? Hodně lidí si plete pojmy, nechápou rozdíl mezi mít někoho rád a milovat. Znám spoustu lidí, i dobrých přátel, co si pojmy pletou. Pokusím se to tedy vysvětlit.


Mít někoho rád, to je, když vám na někom vážně záleží, máte ho rádi, stejně tak ale můžete mít rádi své rodiče nebo kamaráda. Rozhodně se nemůžete zamilovat po dvou nebo po třech týdnech, jste možná zamilovaní, ale víc nic. Já mám přímo alergii na lidi, kteří si myslí, že jsou strašně zamilovaní, že našli lásku svého života a podobné hlouposti, přitom ho znají sotva týden. Really? Sorly?